Powrót

OKNOPLAST wspólnie z Fundacją Marka dla Polski promują Polską Markę

OKNOPLAST, czołowy europejski producent okien PVC, podpisał umowę
o współpracy z Fundacją Marka dla Polski. Głównym celem przedsięwzięcia jest wspieranie projektów, które przyczynią się do budowy silnej marki Polska oraz promocji polskich produktów i usług.

 

Fundacja Marka dla Polski powstała w 2015 r. z inicjatywy 4 organizacji: Konfederacji Lewiatan, Krajowej Izby Gospodarczej, Pracodawców RP oraz Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR. Jej głównym celem jest aranżowanie i prowadzenie projektów wspomagających i podnoszących wartość marki Polska oraz promujących polskie produkty i usługi. Dodatkowo Fundacja chce doprowadzić do powszechnego stosowania jednolitej identyfikacji wizualnej
w komunikacji marki Polska i produktów za granicą.

 

Z doświadczenia innych krajów wynika, że siła marki narodowej bezpośrednio przekłada się na wartość marek pochodzących z danego kraju. O jej potędze w dużej mierze decyduje wizerunek, czyli to, co mieszkańcy innych części świata myślą na temat danego kraju. Im to wyobrażenie jest bardziej klarowne i pozytywne, tym lepiej są odbierani ludzie z niego pochodzący, a także produkty i usługi, czy też wytwory kultury. Dlatego proces budowy marki Polska musi przebiegać przy współpracy wielu interesariuszy, jednak kluczową rolę powinni odgrywać polscy przedsiębiorcy. To ich doświadczenia, chęć dzielenia się wiedzą, a przede wszystkim działalność eksportowa, wspiera promocję Polski. Tylko dzięki zaangażowaniu się w ten proces dużej grupy polskich przedsiębiorców, realne będzie stworzenie silnej marki Polska.

 

Zaangażowanie się firmy Oknoplast w proces budowy marki kraju, jest dla nas szczególnie ważne, bo jest to przedsiębiorca, który od lat swoją działalnością eksportową oraz pozycją na rynku międzynarodowym zwiększa siłę i wartość marki Polska. Jest to również przejaw szczególnej odpowiedzialności społecznej firmy – mówi Paweł Tyszkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Marka dla Polski.

 

 Jako jeden z największych producentów stolarki okiennej w  Europie mamy duży wpływ na stan polskiej gospodarki i naszą misją jest wspieranie krajowego potencjału. Nasze zaangażowanie w działalność Fundacji Marka dla Polski to przejaw świadomego uczestnictwa w poprawie wizerunku polskiej marki oraz zmniejszeniu barier, które stawiane są nam przez zagraniczne rynki – wyjaśnia Mikołaj Placek Prezes Zarządu OKNOPLAST.

 

OKNOPLAST to polska firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien
i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 13 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch, Węgier, Finlandii, Norwegii i Szwecji. W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy

 

OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów. W najbliższym czasie firma planuje również wejście ze swoją ofertą na rynek brytyjski.

 

Kontakt dla mediów:           

Fundacja Marka dla Polski

Łukasz Goździor

tel. 606 778 607

e-mail: lukasz.gozdzior@markadlapolski.org

 

OKNOPLAST Sp. z o.o.

Izabela Ozaist

tel. 600 040 448

e-mail: i.ozaist@oknoplast.com.pl

 

Autor: Administrator

04.08.2016

Przyłącz się
do nas

Fundacja Marka dla Polski ma charakter otwarty. Do projektu cały czas dołączają nowe przedsiębiorstwa, które chcą stać się częścią tego historycznego wydarzenia. Jeśli chcesz dołączyć do grupy Partnerów wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz, a następnie otrzymasz więcej informacji na temat fundacji.

Przyłącz się do nas

Kontakt

Pole obowiązkowe Nieprawidłowy adres email
Pole obowiązkowe

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest fundacja Marka dla Polski, z siedzibą w Warszawie (00-732), przy ul. Czerskiej 8/10. Pana/Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu jednorazowego przesłania informacji o fundacji oraz w celu odpowiedzi na ewentualne pytania zawarte w formularzu. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.