Marka dla Polski

W połowie 2015 r., z inicjatywy 4 organizacji: Krajowej Izby Gospodarczej, Pracodawców RP, Konfederacji Lewiatan oraz Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR, powołano Fundację Marka dla Polski, której głównym celem jest aranżowanie i prowadzenie projektów wspomagających i podnoszących wartość marki Polska. Dodatkowo fundacja chce doprowadzić do powszechnego stosowania jednolitej identyfikacji wizualnej w komunikacji marki Polska i produktów za granicą. Ważna jest również poprawa identyfikacji wizualnej stosowanej przez różne ministerstwa, w tym właściwe korzystanie z symboli państwa, takich jak godło. 

„Jak to jest, że 23-cia gospodarka świata ma tak słaby wizerunek i jest praktycznie nierozpoznawalna ?”

Strategicznym celem jest zmiana postrzegania i wizerunku Polski (45 miejsce wg Future Brands), który powinien być adekwatny do wielkości gospodarki (23 miejsce wg GDP per country). Docelowo Polska powinna znaleźć się wśród 20-tu najwyżej cenionych krajów świata.

Wizerunek budują zarówno mieszkańcy, krajobraz, firmy i produkty, kultura i jej twórcy, a także miasta i regiony. Bez wspólnego zaangażowania się instytucji, samorządów, firm, a przede wszystkim Polaków w proces budowania spójnego wizerunku marki POLSKA, sukces w tej dziedzinie nie będzie możliwy.

„Polska potrzebuje, aby za granicą mieć wyrazisty wizerunek, z którym wiążą się konkretne wartości i skojarzenia. Od lat w zestawieniu TOP 500 marek na   świecie brakuje polskich firm, a przy stale rosnącej międzynarodowej konkurencji zmiana tej sytuacji jest dużym wyzwaniem. Dlatego dostrzegliśmy potrzebę wsparcia państwa, tym samym rodzimych przedsiębiorców, w zakresie stworzenie marki Polska” 

Henryka Bochniarz, prezydent Konfederacji Lewiatan

Cele Marki dla Polski

  1. Budowanie Marki Polski
  2. Działalność na rzecz pozytywnego kształtowania wizerunku Polski w kraju i za granicą
  3. Wzbudzanie zaufania do Polski jako partnera gospodarczego
  4. Kreowanie polskiej marki i zarządzanie nią
  5. Tworzenie jednolitej identyfikacji wizualnej Polski
  6. Kreowanie pozytywnych postaw dotyczących Polski – w tym polskiej gospodarki i kultury
  7. Skupianie wokół idei fundacji podmiotów gospodarczych, organizacji pozarządowych, polityków
  8. Wsparcie polskich przedsiębiorców w działaniach wizerunkowych

Przyłącz się
do nas

Fundacja Marka dla Polski ma charakter otwarty. Do projektu cały czas dołączają nowe przedsiębiorstwa, które chcą stać się częścią tego historycznego wydarzenia. Jeśli chcesz dołączyć do grupy Partnerów wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz, a następnie otrzymasz więcej informacji na temat fundacji.

Przyłącz się do nas

Kontakt

Pole obowiązkowe Nieprawidłowy adres email
Pole obowiązkowe

Administratorem podanych przez Pana/Panią danych osobowych jest fundacja Marka dla Polski, z siedzibą w Warszawie (00-732), przy ul. Czerskiej 8/10. Pana/Pani dane osobowe zostały przekazane dobrowolnie i będą przetwarzane w celu jednorazowego przesłania informacji o fundacji oraz w celu odpowiedzi na ewentualne pytania zawarte w formularzu. Posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.